همه ساله بیش از یک میلیون نفر در جهان در آزمون های مختلف دانشگاه کمبریج شرکت می کنند. این آزمون ها در سرتاسر دنیا شناخته شده هستند و مدارکی که توسط آن دانشگاه صادر می شوند، در سطح بین المللی از طرف مؤسسات آموزشی به عنوان مدارک معتبر مهارت های زبانی به رسمیت شناخته می شوند .

آشنایی با آزمون های دانشگاه کمبریج انگلستان 

مدرک (KET) Key English Test
این مدرک و آزمون در سطح A2 در طبقه بندی ALTE قرار دارد و اولین آزمون از سری آزمون های زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج می باشد. KET برای افرادی طراحی شده است که دانش انگلیسی آنها در سطح مقدماتی و حداقل مهارت زبانی لازم برای سفر به یک کشور خارجی است. شرکت کنندگان باید بتوانند نکات و مفاهیم اصلی متون ساده را دریابند و در موقعیت های عادی ارتباط برقرار کنند.

مدرک (PET) Preliminary English Test
این مدرک و آزمون در سطح B1 در طبقه بندی ALTE قرار دارد و دومین آزمون از سری آزمون های زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج می باشد. PET برای افرادی طراحی شده است که دانش انگلیسی آنها برای انجام فعالیت های اجتماعی روزمره مانند کار و تحصیل مناسب می باشد. این آزمون نشان دهنده توانایی فرد در رویارویی با موقعیت های نسبتاً ساده، خواندن کتب درسی و مقالات ابتدایی و نوشتن متونی مانند نامه های شخصی و .... می باشد. شرکت کنندگان باید دامنه وسیعی از واژگان را بدانند و بتوانند زبان را به صورت مناسب در موقعیت های گوناگون به کار گیرند .

مدرک (FCE) First Certificate in English
این مدرک و آزمون در سطح B2 در طبقه بندی ALTE قرار دارد و سومین آزمون از سری آزمون های زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج می باشد. FCE برای افرادی طراحی شده است که توانایی زبانی آنها برای بسیاری از اهداف روزمره (مانند تجارت و تحصیل) مناسب است. کسانی در این آزمون موفق می شوند که به دامنه وسیعی از واژگان تسلط داشته، بتوانند در گفتگوها شرکت کرده و ساختارهای مناسب زبان را در موقعیت های مختلف بکار گیرند. FCE نشانگر سطح میانی Intermediate در زبان انگلیسی بوده و دارنده گواهینامه آن می تواند از آن برای ورود به بسیاری از دانشگاه ها و مؤسسات استفاده نماید. از آنجا که این آزمون بر اساس شرایط واقعی زبانی تدوین شده است، گواهینامه آن برای تحصیل یا کار مفید است.

مدرک (CAE) Certificate in Advanced English
این مدرک و آزمون برای افرادی طراحی شده است که توانایی زبانی آنها برای بیشتر اهداف مانند تحصیل و تجارت مناسب است. موفقیت در این آزمون نشان دهنده توانایی استفاده مؤثر از زبان انگلیسی در بسیاری از موقعیت های اجتماعی و تخصصی می باشد. CAE توسط دانشگاه ها و مؤسسات تحصیلات عالی در بسیاری از کشورها به عنوان مدرکی به حساب می آید که نمایانگر دانش و توانایی مناسب برای تحصیل در رشته هایی است که به زبان انگلیسی تدریس می شوند. تقریباً تمام دانشگاه ها در انگلستان و بسیاری از مؤسسات و دانشگاه ها در آمریکا،CAE  را به رسمیت می شناسند. سؤالات بر اساس فعالیت های شبه واقعی تدوین شده اند و نشان دهنده توانایی فرد در استفاده از زبان در تمام موقعیت های کاربردی می باشند. کسانی که در این آزمون موفق شوند، قادر خواهند بود به راحتی در جلسات و بحث ها شرکت کرده و به سهولت به گفتگو بپردازند. متون را بفهمند و بتوانند انواع متون از جمله نامه و گزارش های تجاری را به راحتی بنویسند. این افراد به انواع صورت های گفتاری و نوشتاری، رسمی و غیر رسمی و چگونگی استفاده از آنها در موقعیت های گوناکون تسلط کافی دارند .

مدرک (CPE) Certificate of Proficiency in English
این مدرک و آزمون، بالاترین مدرک از سری آزمون های زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج برای افراد غیر انگلیسی زبان می باشد و برای افرادی طراحی شده است که توانایی زبانی آنان به سطح بسیار بالایی رسیده است و می توانند در همه موقعیت ها، زبان را به درستی به کار گیرند. کسانی که در این آزمون موفق شوند به سطحی از زبان رسیده اند که دانش و توانایی آنها تقریباً با یک انگلیسی زبان تحصیلکرده برابر است. CPE گواهی بسیار با ارزشی است برای کسانی که می خواهند در خارج از کشور به کار یا تحصیل بپردازند و یا به حرفه های چون تجارت، پزشکی و مهندسی روی آوردند، گواهینامه CPE توسط دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در بسیاری از کشورها، تمام دانشگاه های انگلستان و تعداد کثیری از دانشگاه های آمریکا پذیرفته می شود .

مدرک (YLE) Yong Learners English - ویژه کودکان و نوجوانان:
این آزمون در سه سطح Starters،Movers ، Flyers برگزار می گردد. بالاترین این سطوح Flyers در سطح A2 در طبقه بندی ALTE قرار دارد که تقریباً هم سطح با آزمون KET می باشد. سطوح Starters و Movers در سطح A1 در چهار چوب ALTE قرار دارد. این آزمون هر چهار مهارت شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن را شامل می گردد و تأکید آن بیشتر بر روی مهارت های گفتاری و شنیداری است.

(+98) 513-760-2814
info@parsinehsadra.com
ساعت کاری 8.30 - 15.30
به جز ایام تعطیل
خراسان رضوی ، مشهد ، بلوارسجاد
بنفشه 3 ، پلاک 180