آزمون NAATI

سازمان National Accreditation Authority for Translators and Interpreters یا به اختصار ناتی NAATI، انجمن مترجمان استرالیا می باشد. این سازمان، مرکز اعتباربخشی و صدور مجوز رسمی برای مترجمان ناتی در سراسر جهان، حفظ و رعایت استانداردهای ترجمه و ارزیابی مترجمان کتبی و شفاهی است.
 
عزیزانی که قصد سفر و مهاجرت به استرالیا دارند، می توانند مدارک خود را با مهر ناتی و بدون نیاز به تائید دادگستری و وزارت امور خارجه ارسال نمایند. مهر ناتی مهری است كه طی آزمون به مترجمان معتبر مورد تاييد اعطا می گردد و نزد تمام مراجع استراليايي معتبر و مورد قبول می باشد. این مهر مورد قبول اداره مهاجرت استرالیا بوده و در واقع می توان گفت که نسبت به مهر دادگستری و امور خارجه دارای اولویت می باشد. 
از دیگر مزایای ترجمه مدارك با مهر ناتی صرفه جويی در هزینه، اطمينان بيشتر به صحت ترجمه در نزد مقامات استراليايی و نيز عدم نياز به تاييد دادگستری و امور خارجه است كه امتيازات بسيار مهمی به حساب می آيند. 
معرفی آزمون جدید و ارزان تر توسط ناتی
در سیستم مهاجرت تخصصی استرالیا به متقاضیانی که بر یکی از زبان های کامیونیتی استرالیا تسلط دارند، ‌۵ امتیاز تشویقی ارائه می گردد که خوشبختانه زبان فارسی از زمره این گزینه ها قرار می گیرد .
در سال های دور،‌ صرف تحصیل در مقطع لیسانس به بالا به زبان فارسی،‌ امتیاز لازم را برای متقاضیان به ارمغان می آورد. بعد از معرفی سیستم اسکیل سلکت،‌ موفقیت در آزمون های سطح نیمه حرفه ای یا حرفه ای امتحان مترجمی برگزار شده توسط سازمان ناتی، ‌پیش نیاز اخذ این امتیاز بوده است .
این امتحان متاسفانه فقط در سطح حرفه ای و با هزینه ای بالا در ایران برگزار می شد که چند ماه قبل ثبت نام آن به صورت موقتی به حالت تعلیق در آمده بود .
در اطلاع رسانی بعدی، سازمان ناتی گزینه جدیدی را به عنوان NAATI CCL Test معرفی کرده است؛ متقاضیانی که به دنبال مدرک مترجمی حرفه ای از ناتی نیستند و تنها جهت اخذ این ۵ امتیاز تشویقی نیاز به اخذ مدرک از این سازمان دارند، می توانند از این ازمون استفاده نمایند .
این آزمون هزینه کمتری از آزمون حرفه ای ناتی را خواهد داشت و در حال حاضر ۸۰۰ دلار اعلام شده است و از مارچ ۲۰۱۸ برگزار خواهد گردید. اطلاعات تکمیلی در این مورد،‌ توسط سازمان ناتی در نوامبر به اطلاع علاقه مندان رسید .
 

(+98) 513-760-2814
info@parsinehsadra.com
ساعت کاری 8.30 - 15.30
به جز ایام تعطیل
خراسان رضوی ، مشهد ، بلوارسجاد
بنفشه 3 ، پلاک 180