بهترین شهرهای جهان برای سکونت

در حالی که شهروندان ملبورن، یک سال دیگر در بهترین شهر دنیا؛ طبق آمار رتبه‌بندی شهرها بر اساس راحتی زندگی در سال 2015 که توسط واحد اطلاعات اقتصادی (EIU) منتشر شده است، زندگی می‌کنند، باید یک نگاهی نیز به 57 شهری که وضعیت زندگی در آن‌ها در 5 سال اخیر روند نزولی داشته است، بیاندازیم.
رتبه‌بندی بهترین شهرها که 30 فاکتور مهم در 5 بخش اصلی امنیت، مراقبت‌های پزشکی، تحصیلات ، زیرساخت و محیط زیست را در 140 شهر مورد بررسی قرار داده است، نشان می‌دهد که از سال 2010 میانگین آسایش و راحتی زندگی به میزان 1% به علت افت 2.2% در زمینه‌ی امتیاز امنیت و ثبات داخلی، افت داشته است. اختلافات جاری در سوریه، اکراین و لیبی بعلاوه‌ی حملات تروریستی در فرانسه و تونس  و همچنین آشوب‌های اجتماعی در آمریکا در این افت دخیل بوده است. در آتن نیز، سیستم ریاضت اقتصادی به تامین و فراهم کردن خدمات عمومی ضربه زده است، در همین حال کی‌یف سقوطی با شیب بسیار تند در 12 ماه اخیر داشته است به نحوی که هم اکنون در این رتبه بندی، بین ده کشور انتهای جدول قرار گرفته است.
طبق آمار منتشر شده توسط EIU، بهترین شهرها برای زندگی معمولاً شهرهایی با مساحت متوسط در کشورهای ثروتمند با میانگین جمعیت پایین هستند که خود توجیهی برای پایین بودن رتبه‌ی کلان‌ شهر‌هایی مانند لندن و نیویورک و صدرنشینی مجدد و پیاپی ملبورن در این جدول است.
رتبه‌های اول تا دهم بهترین شهرها برای زندگی در جدول زیر مشخص شده اند.

(+98) 513-760-2814
info@parsinehsadra.com
ساعت کاری 8.30 - 15.30
به جز ایام تعطیل
خراسان رضوی ، مشهد ، بلوارسجاد
بنفشه 3 ، پلاک 180