روز ملی استرالیا

هر ساله در تاریخ 26 ژانویه، یاد و خاطره‌ی مهاجرت اولین گروه اروپایی‌ها به سرزمین استرالیا که به همت کاپیتان آرتور فیلیپ تحقق یافت به عنوان روز ملی استرالیا، گرامی داشته می‌شود. در سال 1787 دولت انگلستان تصمیم به استقرار تشکیلاتی سازمان یافته در ایالت نیو ساوت ولز (New South Wales) استرالیا می‌گیرد. از این رو آرتور فیلبپ از انگلستان خارج شده و در تاریخ 26 ژانویه 1788 پس از یک سفر دریایی 9 ماهه، به اتفاق همراهانش که متشکل از 1030 نفر (736 نفر تبهکار) بودند وارد این ایالت می‌گردد و 18 سال پس از کشف سرزمین استرالیا توسط کاپیتان جیمز کوک، این ایالت را پایه گذاری کرده و پرچم بریتانیا را در این سرزمین برافراشته می‌سازد.
از سال 1935 تا کنون روز 26 ژانویه در سراسر کشور تعطیل رسمی اعلام شده و جشن‌هایی با مراسمی باشکوه برگزار می‌گردد. برخی از این مراسم‌ها عبارتند از بالا بردن پرچم، مسابقات مختلف ورزشی، مسابقات قایقرانی، مراسم آتش‌بازی، مسابقه‌ی پشم‌چینی و چوب بری و کنسرت‌های مختلف.
اگرچه روز 26 ژانویه به مناسبت ورود اولین دسته‌ی مهاجرین است، اما امروزه این روز بخصوص نشان‌دهنده‌ و منعکس‌کننده‌ی استرالیای معاصر است: جوامع و مناظر متنوع، دستاوردهای چشمگیر و آینده‌ی روشن پیش رو. همچنین فرصتی است برای تامل در مورد تاریخ استرالیا و در نظر گرفتن تمام موقعیت‌هایی که می‌توانند به روشن‌تر شدن آینده‌ی استرالیا کمک کنند.
در روز ملی استرالیا، بیش از نیمی از جمعیت 21 میلیونی این کشور یا در مراسم‌های برنامه‌ریزی شده و یا در جمع دوستان و خانواده‌ی خود این روز ملی را جشن می‌گیرند. با این حال روز ملی استرالیا، بیش از یک روز تعطیل عمومی است. این روز بیش از آتش‌بازی و تهیه باربکیو است. این روز بیش از هیجان شهروندان جدیدی است که برای اولین بار در تاریخ 26 ژانویه می‌توانند خود را استرالیایی اعلام کنند. هویت روز ملی استرالیا و ماندگاری آن در تقویم این کشور در این است که منعکس‌کننده‌ی مزایای کشور استرالیا و حقوق شهروندی آن است.

✍️ “روز استرالیا" چیست؟

(+98) 513-760-2814
info@parsinehsadra.com
ساعت کاری 8.30 - 15.30
به جز ایام تعطیل
خراسان رضوی ، مشهد ، بلوارسجاد
بنفشه 3 ، پلاک 180