روش جدید آزمایش سرطان توسط پژوهشگران استرالیایی انقلابی در علم پزشکی ایجاد خواهد کرد

پژوهشگران ایالت کوئینزلند در استرالیا موفق به دستیابی به یک نوع آزمایش سریع و ارزان شدند که می تواند سرطان را در هر بافتی (از جمله خون) شناسایی کند. 
در خلال انجام این آزمایش که به ابتکار پژوهشگران دانشگاه کوئینزلند استرالیا انجام می شود، یک نانوساختار ویژه دی ان ای شناسایی می گردد که گفته شده ظاهرا در همه انواع سرطان حضور دارد.
 پروفسور مت ترا (Matt Trau) پژوهشگر دانشگاه کوئینزلند گفت این آزمایش استفاده از رویکردی غیرتهاجمی را برای شناسایی سرطان در هر نوع بافت - از جمله خون - تسهیل می کند و در نهایت منجر به تولید ابزارهای شناسایی کننده ارزان و متحرک خواهد شد. از این آزمایش در آینده به عنوان ابزاری تشخیص دهنده (و احتمالا از طریق یک تلفن همراه) استفاده خواهد شد.
 پروفسور ترا در روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: "ما قطعا هنوز نمی دانیم که آیا این یک جام مقدس برای شناسایی و تشخیص همه انواع سرطان است، اما این ایده به نظر خیلی جالب است".
این پژوهشگر استرالیایی در بیانیه خود افزود: "این آزمایش می تواند به نشانگری ساده و جهانی برای تشخیص سرطان تبدیل شود که نیازمند تجهیزات آزمایشگاهی پیچیده نیست".
 بر اساس گزارش ها، دقت این فن آوری جدید که در آن از ۲۰۰ نمونه سرطان انسانی و دی ان ای معمولی افراد استفاده شده تا ۹۰ درصد است. پژوهشگران اکنون در حال توسعه بیشتر این فن آوری و نیز دریافت گواهی های تجاری آن هستند. این پژوهش در ژورنال Nature Communications به چاپ رسیده است.

 

(+98) 513-760-2814
info@parsinehsadra.com
ساعت کاری 8.30 - 15.30
به جز ایام تعطیل
خراسان رضوی ، مشهد ، بلوارسجاد
بنفشه 3 ، پلاک 180