University of Adelaide

دانشگاه آدلاید که در سال ۱۸۷۴ تأسیس شده است، دانشگاهی عمومی واقع در شهر آدلاید در ایالت استرالیای جنوبی و سومین دانشگاه استرالیا از نظر قدمت می باشد. این مرکز علمی در زمره دانشگاه های قدیمی استرالیا (Sandstone)  قرار دارد. علاوه بر پردیس اصلی این مرکز علمی که در مرکز شهر آدلاید و در نزدیکی چندین موزه معتبر قرار دارد، این دانشگاه ۴ پردیس هم در خارج از ایالت استرالیای جنوبی در اختیار دارد.

کتابخانه دانشگاه آدلاید بزرگترین کتابخانه در ایالت استرالیای جنوبی می باشد. علاوه بر کتابخانه مرکزی دانشگاه، هر یک از پردیس ها نیز کتابخانه تخصصی خود را در اختیار دارند. انجمن ورزشی دانشگاه در سال ۱۸۹۶ تأسیس گردیده و در حال حاضر ۳۷ کلوپ ورزشی را مدیریت می نماید.

رتبه بندی

دانشگاه آدلاید رتبه ۸ را در میان دانشگاه های استرالیا به خود اختصاص داده است و علاوه بر این، رتبه ۱۲۵ جهانی را نیز براساس رده بندی QS World University Rankings در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ از آن خود کرده است.

دانشکده ها

  • دانشکده مهندسی، کامپیوتر و علوم ریاضی: برنامه های این دانشکده عبارتند از نفت و گاز، شیمی، عمران، محیط زیست، معدن، علوم کامپیوتر، نوآوری در تجارت و بازرگانی، مهندسی الکتریک و الکترونیک، علوم ریاضی و مکانیک.
  • دانشکده علوم بهداشت: برنامه های این دانشکده عبارتند از پزشکی، دندانپزشکی، پزشکی بالینی، علوم درمانی، اطفال و کودکان، بهداشت جامعه و روانشناسی.
  • دانشکده جامعه شناسی و علوم اجتماعی: برنامه های این دانشکده عبارتند از موسیقی، تاریخ، سیاست، انسان شناسی، علوم اجتماعی و مطالعات بومی استرالیا.
  • دانشکده مشاغل حرفه ای: برنامه های این دانشکده عبارتند از معماری داخلی، معماری محیط و طراحی شهری، تجارت و بازرگانی، آموزش و پرورش، اقتصاد و حقوق.
  • دانشکده علوم پایه: برنامه های این دانشکده عبارتند از کشاورزی، صنایع غذایی، شیمی و فیزیک، زمین شناسی و محیط زیست، علوم ملکولی و زیست پزشکی، و علوم دامپزشکی.
(+98) 513-760-2814
info@parsinehsadra.com
ساعت کاری 8.30 - 15.30
به جز ایام تعطیل
خراسان رضوی ، مشهد ، بلوارسجاد
بنفشه 3 ، پلاک 180