شهر ملبورن دوباره رتبه اول به عنوان بهترین شهر در دنیا از نظر اقتصادی، خدمات درمانی، تحصیلی و بافت شهری را از آن خود کرد. براساس آخرین رتبه بندی سازمان The Economist Intelligence Unit با بررسی ۱۴۰ شهر دنیا مجموعه شهرهای دنیا را از نظر میزان قابلیت زندگی ارزیابی می کند که ۵ شهر اول به ترتیب زیر هستند: 

1. ملبورن

2. وین

3. ونکوور

4. تورنتو

5. آدلاید و کلگری

برترین شهرهای دیگر استرالیا که توسط این دپارتمان امتیازات قابل توجهی گرفتند، می توان آدلاید که در رتبه پنجم و همچنین پرت در رتبه هفتم و نیز سیدنی با رتبه یازدهم را مثال زد. شهر ملبورن هفت بار پی در پی، رنک  اولین شهر دنیا را ثبت کرده که نمره 97.5 از 100 این امتیازبندی ثبت کرده است.

شهردار شهر ملبورن، آقای رابرت دیل ذکر کرد: دپارتمان EIU از قابل قبول ترین سیستم‌های ارزشیابی در دنیا به حساب می‌آید. اهالی ملبورن باید به این رکورد افتخار کنند و این تقدیر، ارزش شهر ملبورن را در دنیا برای  داشتن کسب و کار، سرمایه گذاری و مهاجرت بالا می برد. این رتبه می تواند به این شهر کمک کند که بالاترین رتبه را در جهت جذب متقاضیان مهاجرت به استرالیا و همچنین متقاضیان ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا کسب کند.

یکی از مهمترین دلایل که ملبورن را از سایر شهرهای دنیا مجزا می سازد، داشتن رتبه پایین جرم و جنایت و تروریسم در مقایسه با دیگر شهرهای دنیا است. Emma King از خدمات اجتماعی هیأت ویکتوریا اشاره کرد: این ارزشیابی، چهره شهر ملبورن را بالا برد و این سنجش‌ها واقعیت شرایط زندگی راحت و مطلوب در ملبورن را درخشان تر کرد. قابل توجه است که این شهر در سال گذشته یکصد هزار شغل جدید به وجود آورده و همچنین شرایط خدمات درمانی که از سطح بالایی در دنیا برخوردار است را ارائه می دهد.

(+98) 513-760-2814
info@parsinehsadra.com
ساعت کاری 8.30 - 15.30
به جز ایام تعطیل
خراسان رضوی ، مشهد ، بلوارسجاد
بنفشه 3 ، پلاک 180