استرالیا کشوری پهناور با آب و هوای متنوع و منابع زیرزمینی سرشار است که با تکیه بر توانمندی های خود در زمینه کشاورزی و دامپروری توانسته است در صحنه اقتصاد بین المللی جایگاه مطلوبی به دست آورد. استرالیا یکی از کشورهایی است که اقتصاد آزاد دارد و متوسط سرانه درآمد در آن، از کشورهایی چون انگلستان، فرانسه و آلمان بیشتر است. کانال سوئز سهم مهمی در شکوفایی اقتصاد استرالیا دارد؛ زیرا از این مسیر، مواد اولیه به ویژه پشم و گوشت خیلی راحت تر به بازارهای مهم اروپا راه می یابند. استرالیا یکی از اعضای سازمان تجارت جهانی )WTO) است. پول رایج استرالیا، دلار استرالیاست و هر دلار به صد سنت تقسیم می شود. 

استرالیا کشور ثروتمندی است با درآمد سرانه 66,984 دلاری که پنجمین درآمد سرانه را در دنیا دارد. همچنین نرخ فقر در این کشور بسیار پایین است و از لحاظ اقتصادی، دوازدهمین کشور قدرتمند اقتصادی دنیا می باشد. در سال 2011 و 2012 شهر ملبورن نخستین جایگاه از لحاظ بهترین شهر برای زندگی در مجله اکونومیست را به خود اختصاص داد. 

در اقتصاد استرالیا صادرات بسیار اهمیت دارد و از این رو، این کشور به چهارمین صادرکننده بزرگ دنیا تبدیل شده است و مهمترین محصولات صادراتی آن گندم، پشم و انرژی (گاز مایع و زغال سنگ) می باشد. استرالیا یکی از کشورهای مهم تولید کننده مواد کانی و فلزی است و منابع سرشار زغال سنگ سیاه و قهوه ای، آهن، نیکل، مس، بوکسیت، ماسه معدنی، منگنز، اورانیوم، الماس، روی، طلا و نقره دارد. استخراج این منابع، استرالیا را به صورت یکی از کشورهای اصلی تأمین کننده مواد خام کانی درآورده است. از این رو، این کشور در زمینه مواد کانی اساسی، به جز نفت خودکفاست. استرالیا بخشی از تولیدات کانی خود را نیز صادر می کند. استرالیا یکی از مهمترین تولید کنندگان ماسه های معدنی سنگین، مانند روتایل، زیرکان، ایلمنیت و مونازیت است. این کشور، حدود نیمی از کل روتایل جهان، 65 درصد زیرکان، 60 درصد مونازیت و 25 درصد ایمیلنت جهان را تولید می کند. پیشرفت های صنعتی مهم این کشور در زمینه هایی چون آهن، فولاد، فرآورده های نفتی، مواد شیمیایی، کودهای شیمیایی، کاغذسازی، ماشین آلات، ابزار برقی و ساخت دستگاه های الکترونیکی بوده است.

(+98) 513-760-2814
info@parsinehsadra.com
ساعت کاری 8.30 - 15.30
به جز ایام تعطیل
خراسان رضوی ، مشهد ، بلوارسجاد
بنفشه 3 ، پلاک 180