ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری

کشور استرالیا از طریق ایجاد فاکتورهایی از قبیل اقتصاد امن، ساختارهای اجتماعی و زیرساخت های بسیار عالی، توانسته است به طور فزاینده ای تبدیل به فضای جذابی برای سرمایه گذاری شود.

مهاجرت به استرالیا با روش سرمایه گذاری از بهترین و سریع ترین روش ها می باشد، ولی از آنجا که از نظر اداری و حقوقی گرفتن ویزاهای تجاری پیچیده هستند، توصیه می شود قبل از اقدام شرایط مورد نیاز این ویزا را به صورت کامل بررسی نمایید.

اگر شما مالک یک کسب و کار هستید و احساس می کنید که استرالیا مقصدی است برای اهداف کسب و کار بعدی شما، پس لطفا با مشاوران دفتر خدمات مهاجرتی پارسینه جهت کسب مشاوره حرفه ای تماس بگیرید.

ما می توانیم در همه امور مهاجرت مربوط به جابه جایی کسب و کارتان به شما کمک کنیم.


توضیحات کلی

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط مراکز آماری معتبر، اقتصاد قوی و متنوع استرالیا یکی از 5 اقتصاد رو به رشد و منعطف دنیا می باشد. رشد اقتصاد استرالیا با داشتن ارتباط تنگاتنگ با اروپا و آمریکا، تضمین شده است. همچنین استرالیا جزو سومین اقتصاد بزرگ دنیا در زمینه صادرات انرژی می باشد. بیشتر اقتصاد استرالیا وابسته به خدمات است و مابقی وابسته به منابع طبیعی و غیره می باشد. از سال 1991 تا 2012 (22 سال) استرالیا دارای رشد اقتصادی بی وقفه و غیرقابل مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته بوده است. 
از لحاظ قوانین و مقررات، کشور استرالیا یکی از بهترین مقاصد سرمایه گذاری می باشد. پس از رکود اقتصادی اخیر، مقاصد سرمایه گذاران تغییر یافته است و آنها به دنبال سرمایه گذاری با ریسک کمتر و سوددهی طولانی مدت در یک اقتصاد پایدار هستند.

وجود بیش از 18 هزار شرکت خارجی در استرالیا اثبات کننده این ادعا می باشد. از لحاظ قوانین و مقررات، استرالیا بهترین کشور با بالاترین رتبه قرار گرفته است.

براساس آمار منتشر شده توسط بانک جهانی درسال 2013، استرالیا دومین کشور از لحاظ آسانی در راه اندازی یک تجارت اعلام شده است.
اقدام به مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری، مسیر و راهکاری آسان برای آن دسته از صاحبان مشاغل، کارآفرینان و تاجرانی است که کسب و کار آنها موفق و پررونق بوده و یا در زمینه مدیریت اجرایی در سطوح عالی دارای سوابق درخشانی می باشند و اولویت آنها همواره سهولت و سرعت انجام امور می باشد. در روش سرمایه گذاری، متقاضی و افراد وابسته پس از طی مراحلی، موفق به دریافت ویزای اقامت استرالیا خواهند شد، که بسته به کلاس ویزا، اقامت می تواند دائم یا موقت با قابلیت تبدیل به دائم باشد.


ویزای 405 

ویزای اقامت موقت با سابکلاس 405 برای افراد بازنشسته سرمایه داری است که می خواهند دوران بازنشستگی خود را در استرالیا بگذرانند.


شرایط کلی ویزا:

 • متقاضی باید بیشتر از 55 سال سن نداشته باشد
 • هیچ فرد وابسته درجه یک به جز همسر نداشته باشد
 • شرایط مالی در نظر گرفته شده را داشته باشد
 • بتواند یک سرمایه گذاری بلند مدت و قابل توجه در استرالیا انجام دهد. 


ویزای 888 

ویزای سابکلاس 888 یک ویزای اقامت دائم و مرحله دوم از ویزای اقامت موقت با سابکلاس 188 است. متقاضی قبل از درخواست برای دریافت این ویزا و اقامت دائم، باید شرایط مورد نیاز ویزای اقامت موقت با سابکلاس 188 را فراهم کرده باشد. اگر متقاضی قبلاً از طریق ویزای اقامت موقت 188 به استرالیا مهاجرت کرده است، قبل از تشکیل پرونده برای دریافت اقامت دائم، می بایستی مدارکی ارائه کند که نشان دهد ایالت و یا منطقه اسپانسرکننده از حمایت خود از متقاضی کنار نکشیده است.


ویزای 188

این ویزا به متقاضی این اجازه را می دهد که به مدت 4 سال بعد از صدور ویزا در استرالیا زندگی کند که قابلیت افزودن دو سال دیگر به این مدت نیز وجود دارد. هدف دولت استرالیا از ارائه این ویزا، جذب مدیران و سرمایه گذاران موفق جهت بهبود و رونق وضعیت اقتصادی این کشور است.
در این ویزا، همسر، فرزندان و کسانی که به شما وابستگی کامل دارند، می توانند همراه شما وارد استرالیا شوند. به اعضای خانواده شما نیز اجازه کار و زندگی در استرالیا داده می شود.


متقاضی به منظور دریافت این ویزا، می تواند از طریق یکی از 5 زیرشاخه زیر اقدام کند:

 

 • نوآوری تجاری: 

برای افراد با مهارت در کسب و کار که می خواهند یک تجارت جدید در استرالیا راه اندازی کنند یا یک تجارت موجود در استرالیا را مدیریت کنند و توسعه دهند. متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه ای از استرالیا اسپانسر شوند و حداقل 65 امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی دریافت کنند.

 

 • سرمایه گذاری: 

برای افرادی که می خواهند یک سرمایه گذاری مشخص حداقل 1.5 میلیون دلار در یکی از ایالت های استرالیا داشته باشند و به کسب و کار و سرمایه گذاری خود در خاک استرالیا ادامه دهند. متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه ای از استرالیا اسپانسر شوند و حداقل 65 امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی دریافت کنند.
برای این ویزا، گردش مالی، طرح تجاری یا تأسیس و مدیریت یک بیزینس در استرالیا مطرح نیست.

 1. سن متقاضی باید کمتر از 55 سال باشد. قابل توجه است که در حال حاضر برخی ایالت های استرالیا در موارد زیادی افراد بالای 55 سال را نیز قبول می کنند.
 2. داشتن نمره زبان شرط نیست، ولی داشتن نمره 5 IELTS می تواند امتیاز فرد را بالا ببرد.
 3. سابقه مدیریت در یک بیزینس با ارزش بالای 1.5 میلیون دلار را داشته باشد و یا 10 درصد یک بیزینس در طول یک سال اخیر، به نامشان باشد.فرد باید به طور کلی سابقه کاری موفقی (سابقه مدیریت سرمایه گذاری خوب) داشته باشد. متقاضی باید در طی یک سال اخیر، سرمایه حداقل 1.5 میلیون دلاری فرد و همسرش، باید از طریق قانونی کسب شده باشد و این مقدار را در طی 2 سال از 5 سال اخیر داشته باشند. آنها باید تعهد دهند برای مدت 4 سال و با صلاحدید ایالت، سرمایه گذاری کنند؛ درواقع ایالت مقصد باید نوع سرمایه گذاری را تأیید کند.

 

 • سرمایه گذاری خاص: 

برای افرادی که می خواهند یک سرمایه گذاری مشخص حداقل 5 میلیون دلار در یکی از ایالت های استرالیا داشته باشند و به کسب و کار و سرمایه گذاری خود در خاک استرالیا ادامه دهند. متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه ای از استرالیا و یا سازمان AUSTRADE به نیابت از دولت استرالیا اسپانسر شوند.
برای ویزای سرمایه گذاری معمولی در استرالیا گردش مالی، طرح تجاری یا تاسیس و مدیریت یک بیزینس در استرالیا مطرح نیست. سرمایه حداقل 5 میلیون دلاری فرد و همسرش، باید از طریق قانونی کسب شده باشد و تعهد دهند برای مدت 4 سال و با صلاحدید ایالت، سرمایه گذاری کنند؛ درواقع ایالت مقصد باید نوع سرمایه گذاری را تأیید کند. در این استریم، سیستم امتیاز بندی و شرط سنی وجود ندارد. نمره زبان لازم هم مانند دیگر ویزاها شرط اصلی نیست؛ ولی لازم است در صورت نداشتن نمره کافی هزینه ای به دولت استرالیا پرداخت گردد تا پس از ورود به استرالیا 510 ساعت کلاس زبان برای فرد در نظر گرفته شود.

 

 • سرمایه گذاری پریمیوم: 

برای افرادی که می خواهند یک سرمایه گذاری مشخص حداقل 15 میلیون دلار در یکی از ایالت های استرالیا داشته باشند و به کسب و کار و سرمایه گذاری خود در خاک استرالیا ادامه دهند. متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه ای از استرالیا و یا سازمان AUSTRADE به نیابت از دولت استرالیا اسپانسر شوند.

 

 • کارآفرینی: 

برای افرادی که از طرف یک شخص ثالث، بودجه ای به مبلغ حداقل 200 هزار دلار استرالیا به منظور تجاری سازی یک محصول یا خدمات و یا توسعه دادن یک کسب و کار موجود در استرالیا، دریافت کرده اند. متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه ای از استرالیا اسپانسر شوند.
دریافت ویزای موقت 188، اولین شرط لازم برای دریافت اقامت دائم از طریق ویزای 888 است. هزینه این ویزا با توجه به زیرشاخه انتخابی از 3600 دلار تا 8400 دلار استرالیا متفاوت خواهد بود.
سن متقاضی باید کمتر از 55 سال باشد. قابل توجه است که در حال حاضر برخی ایالت های استرالیا از جمله ایالات استرالیای جنوبی و استرالیا غربی در موارد زیادی افراد بالای 55 سال را نیز قبول می کنند. تآکید می شود که در این استریم، فرد باید حتما توسط یکی از ایالت های استرالیا اسپانسرشیپ بگیرد.
ویزای کارآفرینی استرالیا نیز امتیاز بندی دارد و فرد باید 65 امتیاز کسب کند. این امتیاز بندی با ویزای مهارتی فرق دارد. به طور خلاصه به مواردی چون سن، مدرک تحصیلی یا فنی، زبان انگلیسی، میزان سرمایه، میزان گردش مالی، سابقه صادرات کالا، اختراع و ابتکار، سابقه مدیریت و سابقه سرمایه گذاری امتیاز داده می شود.


ویزای 132 
ویزای استعداد کسب و کار با سابکلاس 132، یک ویزای اقامت دائم است و به متقاضیانی تعلق می گیرد که از طرف یکی از ایالت های استرالیا تحت حمایت اسپانسری قرار گیرند. این ویزا در دو زیرشاخه قابل ارائه است:

 • سرمایه کارآفرینی 
 • سابقه کسب و کار قابل توجه 

جدول امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی 

فاکتور

توضیحات

امتیاز

سن

18-24 سال

20

25-32 سال

30

33-39 سال

25

40-44 سال

20

45-54 سال

15

55 سال به بالا

0

سطح زبان انگلیسی

نمره‌ی 5 به بالا در هر مهارت آیلتس یا PTE و تافل ibT‌ معادل

5

نمره‌ی 7 به بالا در هر مهارت آیلتس یا PTE و تافل ibT‌ معادل

10

مدرک تحصیلی

گواهی تجارت استرالیا، دیپلم و لیسانس از مراکز آموزشی استرالیا، لیسانس مراکز آموزشی مورد تایید استرالیا

5

لیسانس مدیریت و تجارت

10

حمایت ویژه

اگر ایالت اسپانسر کننده تشخیص دهد که کسب و کار پیشنهادی شما، ‌ویژه و منحصر به فرد می‌باشد

10

اموال و دارایی‌ها

مجموع اموال و دارایی شخصی و تجاری خود و همسر در حداقل دو سال اخیر

 

800 هزار دلار استرالیا

5

1.3 میلیون دلار استرالیا

15

1.8 میلیون دلار استرالیا

25

2.25 میلیون دلار استرالیا

35

گردش مالی کسب و کار

گردش مالی سالیانه‌ کسب و کار حداقل دو سال در چهار سال اخیر

 

500 هزار دلار استرالیا

5

1 میلیون دلار استرالیا

15

1.5 میلیون دلار استرالیا

25

2 میلیون دلار استرالیا

35

فقط مخصوص زیرشاخه‌ نوآوری تجاری

شما یک یا تعداد بیشتری کسب و کار تا قبل از تشکیل پرونده داشته‌اید

 

حداقل 4 سال در 5 سال اخیر

10

حداقل 7 سال در 8 سال اخیر

15

فقط مخصوص زیرشاخه‌ سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری واجد شرایط به مبلغ حداقل 100 هزار دلار استرالیا

 

حداقل 4 سال تا قبل از تشکیل پرونده

10

حداقل 7 سال تا قبل از تشکیل پرونده

15

مدارک نوآوری تجاری

مدارک ثبت اختراع یا طراحی ثبت شده

15

مدارک علامت تجاری ثبت شده

10

مدارک توافقنامه رسمی سرمایه‌گذاری مشترک

5

مدارک کسب و کار صادرات

15

مدارک سهام‌داری در کسب‌ و کارهای پررونق و رو به رشد

10

مدارک کمک‌های مالی و یا بودجه‌ سرمایه‌گذاری

10

اسپانسر ایالتی و منطقه‌ای

حمایت ویژه (مناطق محدود)

10

 

* ویزاهای 890 (اقامت دائم مستقل) و 892 (اقامت دائم اسپانسری ایالتی) نیز کماکان برای کسانی که با ویزاهای تجاری قبلی وارد استرالیا شده اند، موجود است.
 

مراحل اقدام برای این ویزا

 

 • جمع آوری مدارک

اولین و مهمترین مرحله در اقدام برای دریافت این نوع ویزا، جمع آوری مدارک مورد نیاز است. بر اساس چک لیست های ارائه شده توسط وکیل مهاجرت، مجموعه مدارک شخصی و تجاری شما جهت درخواست اسپانسر ایالتی و در نهایت ارسال پرونده به اداره مهاجرت تکمیل می گردد.

 

 • درخواست اسپانسر ایالتی

این مرحله به صورت همزمان با مرحله ثبت EOI برای متقاضیان انجام می شود. هر ایالت برای ارائه اسپانسری، شرایط خاص خود را دارد. در مرحله جمع آوری اطلاعات، نیازمندی های ایالت مورد درخواست شما در اولویت خواهد بود. همچنین طرح تجاری شما،قبل از ارسال در جهت اطمینان از پاسخ مثبت ایالت، با استفاده از روابط موجود، مورد تأیید و ارزیابی اولیه ایالت قرار می گیرد.

 

 • لاج کردن پرونده در اداره مهاجرت

بعد از دریافت دعوتنامه از اداره مهاجرت، نوبت به تشکیل پرونده در این اداره می رسد. در این مرحله، باید تمامی مدارک متقاضی و همراهانش با جزئیات کامل در هنگام تشکیل پرونده ارسال شود. هزینه تشکیل پرونده برای هر زیرشاخه در این ویزا متفاوت است و براساس جدول هزینه ها محاسبه می گردد.

 

 • پیگیری تا زمان صدور ویزا

بعد از تشکیل پرونده در اداره مهاجرت، باید صبر کرد تا مسئول رسیدگی به پرونده مشخص شود تا متقاضی بتواند از طریق آن مسئول، پیگیر پرونده مهاجرتی خود شود. در این مرحله، از متقاضی خواسته می شود که نقایص مدارک خود را در صورت وجود تکمیل کند. گواهی عدم سوء پیشینه و انجام تست های پزشکی در همین مرحله از متقاضی خواسته می شود. اگر تمامی این مراحل بدون مشکل سپری شوند، ویزای فرد صادر می گردد.

 

جهت اطلاعات بیشتر از این نوع ویزا و یا اقدام برای اخذ آن، از بخش تماس با ما، با دفتر خدمات مهاجرتی پارسینه تماس حاصل فرمایید

(+98) 513-760-2814
info@parsinehsadra.com
ساعت کاری 8.30 - 15.30
به جز ایام تعطیل
خراسان رضوی ، مشهد ، بلوارسجاد
بنفشه 3 ، پلاک 180