ایالت استرالیای جنوبی

استرالیای جنوبی یکی از ایالت های کشور استرالیاست که در جنوب این کشور قرار دارد. مرکز استرالیای جنوبی شهر آدلاید است. این ایالت با تمام ایالت های استرالیا غیر از تاسمانی مرز مشترک دارد و از جنوب به اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب به ایالت استرالیای غربی، از شمال به سرزمین شمالی، از شمال شرق به کوئینزلند و از شرق به ایالت ویکتوریا و ولز جنوبی جدید محدود است. این ایالت برای تولید شراب مناسب است و تاکستان های زیادی دارد. 

جمعیت

8.5 درصد کل جمعیت استرالیا در ایالت استرالیای جنوبی زندگی می کنند. جمعیت این ایالت 1.5 میلیون نفر است. بیشتر مردم این ایالت در شهر آدلاید زندگی می کنند (1.1 میلون نفر) از شمالی ترین نقطه تا جنوبی ترین نقطه آن 90 کیلومتر فاصله است.

شهر آدلاید پنجمین شهر پر جمعیت استرالیا به حساب می آید. بقیه شهرهای مهم عبارتند از: - whyalla - Mount Gambier - Port Augusta - Murray Bridge - Port Pire - Port Lincoln آدلاید پایتخت استرالیای جنوبی است و در شمال فلوریوپنینسوالا برروی دشت های آدلاید واقع شده است. میانگین بیشترین دمای هوا در آدلاید بین 28 درجه سانتی گراد در فوریه تا 16 درجه سانتی گراد در ژوییه متغیر است. شهر آدلاید به خاطر داشتن آب و هوای مدیترانه ای تابستان های گرم و خشک و زمستان های سرد و مرطوب دارد. در فصل تابستان بهتر است از کلاه و ضد آفتاب استفاده کنید در شهر آدلاید برف نمی بارد اما در فصل زمستان هوا نسبتاً سرد و مرطوب است. درفصل زمستان به همراه داشتن چتر و ژاکت ضد آب برای زمان هایی که بیرون از منزل به سر می برید ضروری است.

آب و هوای شهر آدلاید

 

(Cº) درجه حرارت

شرایط آب و هوایی

ماه

فصل

۲۵ - ۳۵

گرم و خشک

دسامبر تا فوریه

تابستان

۲۰ - ۲۵

عمدتاً خشک

مارس تا مه

پاییز

۱۰ - ۱۵

سرد و مرطوب

ژوئن تا آگوست

زمستان

۲۰ - ۲۵

معتدل و مرطوب

سپتامبر تا نوامبر

بهار

 

مراکزمهم توریستی

برگزاری جشن و فستیوال دارند و درتقویم سالانه آنها تعداد زیادی فستیوال و برنامه های مختلف فرهنگی وجودداردکه درشهرواطراف آن برگزارمی شود. جشنواره فیلم: جشنواره ای دوسالانه است که در دو هفته آخر فوریه برگزار می شود. جشنواره هنرهای آدلاید: جشنواره ای دوسالانه که از سال 1960 در ماه مارس در مرکز شهر آدلاید برگزار می شود و یکی از بزرگ ترین و برجسته ترین جشنواره های هنری و وقایع فرهنگی جهان به شمار می آید. از جمله برنامه های این جشنواره اپرا، تئاتر، رقص و موسیقی کلاسیک است. فستیوال هفته نویسندگان آدلاید: این فستیوال در مارس برگزار می شود و یکی از وقایع ادبی مهم در دنیا است که در گذشته بخشی از فستیوال هنرهای آدلاید بوده است. در این مراسم، کنفرانس ها و نشست های ادبی برگزار می شود و نویسندگان استرالیایی و بین المللی در آن شرکت می کنند. جشنواره فرینج: بزرگ ترین جشنواره هنری در استرالیا و نیمکره جنوبی و دومین فستیوال فرینج در دنیا، پس از جشنواره فرینج ادینبورگ در اسکاتلند است. فستیوال ومادلاید: جشنواره سالانه رقص وموسیقی است که درماه مارس برکزارمی شود. هدف این فستیوال آشنایی مردم بافرهنگ های مختلف است. فستیوال گلندی: یک فستیوال برای آشنایی با فرهنگ یونانی است که هر سال به مدت دو رو زدر ماه مارس برگزار می شود. نمایش رویال آدلاید: نمایشگاه محصولات کشاورزی است که همه ساله به مدت نه روز در اولین جمعه از ماه سپتامبر تا آخرین جمعه از ماه آگوست آغاز می شود. فستیوال تستینگ: یک فستیوال دو سالانه غذا و نوشیدنی است که در ماه اکتبر برگزار می شود. جشن و رژه کریسمس آدلاید: بزرگ ترین رژه و جشن کریسمس در دنیاست که در اوایل نوامبر در این شهر برگزار می شود.

کار، اقتصاد و صنعت

اقتصاد آدلاید در درجه اول به صنایع تولیدی، تکنولوژی علوم دفاعی، تحقیق و پژوهش، صادرات کالا و خدمات وابسته است.

 

 

(+98) 513-760-2814
info@parsinehsadra.com
ساعت کاری 8.30 - 15.30
به جز ایام تعطیل
خراسان رضوی ، مشهد ، بلوارسجاد
بنفشه 3 ، پلاک 180